Gelecekteki kedi sahipleri için...

Değerli ziyaretçimiz, eğer bizden bir yavru kedi almaya karar verirseniz, bu sayfadaki bilgileri lütfen dikkatlice okuduğunuzdan emin olun.

Kedi almak için bizi arıyorsanız veya mesaj atıyorsanız sizin hakkınızda şu bilgileri öğrenmek isteriz:

Kendinizi bize tanıtınız: nerede ve kiminle yaşadığınızı ,çocuklarınız varsa yaşlarını, hangi koşullarda kedimizin yaşayacağını belirtiniz, bu bilgiler bizler için çok önemlidir.

Bir evde veya apartman dairesinde yaşıyorsanız bize iletin, evde ise, yavrunun gozetim dışında dışarıya çıkmayacağını bize garanti edebilirmisiniz? Eğer apartmansa, balkonunuz kapalı mı ve ne kadar güvenli? Evinizde kedi kafesi bulunuyor mu?

Kediyi satın almak istiyorsanız: hangi cinsiyette kedı almayı düşünüyorsunuz? Hangi renk? Kediyi beslemek amacı ile mi yoksa sergilere katılmak ve ıslahı için bir hayvan mı istiyorsunuz?

Yavru bir hayvan olarak satın aldığınızda kısırlaştırmanız gerektiğini unutmayın. Erkek kedi için kısırlaştırma gerekli bir koşuldur. Neden kısırlaştırma şarttır kolayca açıklanabilir. Etiketleme: (apartmanda bir kedi): Benim kedimin işaretlediğinde(koku bıraktığında) ve miyavladığında bu sebeplerden dolayı cezalandırılmasını istemem.Yetiştirilen kedi kötülük isteyerek bunları yapmaz. Onun doğal ihtiyacı budur. Sizler için kediyle birlikte yaşamak eğlenceli olmalıdır. Eğer kedi yetiştiricisi iseniz, konuştuğumuzda bunu belirtiniz.

Kedi bakmakta deneyiminiz var mı?Evde başka bir hayvanınız var mı?

Bu bilgileri verirseniz size çok minnettar olacağız ve bu sayede sizler de değerli zamanınızı kaybetmeyeceksiniz.

Ve daha önemli bir şey: Evinize bir kedi almadan önce, yeni bir aile üyesi için ne kadar hazırsınız düşünün. Bu dikkat ve özen gerektiren bir canlı çocuktur. Bir şeyi daha bilmeniz gerekiyor: kedinizi premium ve superpremium mamalar almanız gerekecek sofradan kalan yemekleri yedirmemeniz gerekiyor. Kedi aynı çocuk gibidir ve onada oyuncak gerekir. Dolayısıyla kedi hastalandığında veterinere götürüp kontrolleri yaptırmanız gerekiyor.

Yavru kediyi satın alırken bir sözleştme imzalayacağız, bizler dikkatle okumanızı rica edeceğiz.

Teşekkür ederiz!